معرفی موسسه مهد قرآن کریم و ولایت خمینی شهر

ارائه الگوی صحیح زندگی اسلامی_قرآنی،برای خلق جامعه ای شاد و اخلاق مدار

اولین موسسه فرهنگی ، قرآنی شهرستان که به صورت کشوری و در قالب یکپارچه زیر نظر سازمان تبایغات اسلامی با سابقه قریب 30 سال در حال فعالیت است و نشاط و بهبود مستمر خود را مرهون صفت یادگیرندگی و برخورداری از کادر فرهیخته و سابقه تعالی سازی در فرآیندها می داند .

موسسه مهد قرآن کریم در سال 1371 توسط حجه الاسلام حضرات عظام آقایان قرائتی ، فومنی و غیوری با هدف حفظ و مفاهیم قرآن کریم به صورت کشوری تاسیس و همزمان شعبات آن در شبکه ملی راه اندازی گردید و با گذشت زمان ، موسسه در تمام رشته های قرآن کریم در بخش خواهران و برادران و پوشش بخشی به کلیه سنین به صورت تخصصی با تولید محتواهای غنی و روش های نوین به امر تعلیم و تربیت تمام پذیرندگان قرآن کریم تا سطح استعدادیابی و نخبه پروری می پردازد و پایه گذار دوره جوانه های قرآن برای سنین 3 تا 6 سال در قالب 6 ترم با تدوین کتب مناسب در سال 1378 بوده است . و این تجربه موفق و مطالبات اجتماعی سبب تاسیس مجتمع مدارس قرآنی مهاد با رویکرد تربیت با نشاط دینی از سال 1384 شد که شاخص ارزش آفرینی و وزن بخشی این مدارس خاستگاه تربیتی آن است که بر مدار اجرایی نمودن یک سند معتبر نظام نامه پرورشی است . جامعه هدف موسسه به صورت یک خانواده بزرگ در کنار هم بوده اند و لذا مسیر هم افزایی را با ارائه آموزش های مختلف برای دختران ، پسران ، مادران و پدران برنامه ریزی و اجرا نموده است و پایگاه فکر این آموزش ها در مرکز مشاوره یاران امین از سال 1396راهبری می شود .
این موسسه در ایفای رسالت اجتماعی خود و ارائه بخشی از آموزش مفهوم اقتصاد اسلامی به فراگیران اقدام به راه اندای خیریه دانش آموزی حضرت محمد (ص) از سال 1394 نموده است . نقطه اتکای این موسسه که در تعریف آن موسسه غیر دولتی ، غیرسیاسی و غیرانتفاعی آمده است اراده حمایتی مردم به ویژه گروه فرهنگ دوست و معرفت طلب می باشد .

مدیران موسسه مهد قرآن خمینی شهر

 نام ونام خانوادگی              سال مدیریت

حسین ماهوش محمدی                  74-72


سید ابوالفضل موسوی زاده           89-75


قاسمعلی عمادی                         92-89


سید ابوالفضل موسوی زاده           93-92


محمد الهی نسب                          94-93


علیرضا کاظمی                       1400-95


محمدحسن عمادی                   تاکنون-1401